כיצד מסירים תמונה פוגענית מגוגל

כיצד מסירים תמונה פוגענית מגוגל

גיליתם כי גורם אנונימי כלשהו, כזה הרוצה ברעתכם, פירסם תמונה אישית שלכם באינטרנט ללא רשותכם. סביר להניח כי נתקלתם בתמונה לאחר שגוגל סרק את האתר בו היא מופיעה ואינדקס אותה. כעת, התמונה זמינה לכל מי שעושה שימוש במנוע החיפוש.

הגורם שפרסם את התמונה לא רוצה בטובתכם אלא מעוניין להשמיץ, להביך או לפגוע בכם כלכלית. במקביל לעוגמת הנפש אם אתם בעלי עסק או אנשי מקצוע, הדבר עלול לבוא לידי ביטוי בפגיעה ממשית במוניטין שלכם.

כעת, המטרה היא לפעול מהר ככל האפשר לפני שהתמונה תופץ באתרים נוספים והטיפול יהפוך מורכב יותר.

כיצד ניתן להסיר תמונות שפורסמו באינטרנט ללא אישורכם?

גוגל מאפשרת להסיר מידע אישי מתוצאות החיפוש, אשר שפורסם ללא אישורכם, ובודאי תמונות מביכות. אולם מדובר רק על הסרת התוכן מתוצאות החיפוש, ולא מהאתר המארח עצמו.

הסרת התמונה מגוגל מתבצעת לאחר שפניתם לגוגל באמצעות טופס ייעודי. כדי להסיר את התוכן עליכם למסור את פרטיכם האישיים, אמצעי ליצירת קשר, קישור לתמונה והסבר כיצד היא פוגעת בכם. תצטרכו לבחור מתוך מספר אופציות ולהסביר כיצד הפרסום פוגע בכם. מדובר בתהליך לא קצר ולעתים דורש התערבות משפטית.

פניה לאתר המארח את התוכן המשמיץ

בין אם מדובר באתר אינטרנט מקומי או כזה הנמצא בחו"ל, ניתן לפנות בערוצים המקובלים ולבקש להסיר את התוכן. ציינו בפניתכם כי השימוש בתמונה נעשה ללא רשות וכי מדובר בפרסום של תוכן משמיץ ופוגעני. באתרי הרשתות החברתיות, בהם מפורסם מרבית התוכן המשמיץ, קיים אמצעי פניה מסודר בין אם כפתור, טופס פניה או כתובת אימייל. בפייסבוק ישנו טופס דיווח על השמצה, ביוטיוב כפתור תוכן לא הולם וכו'.

באתרים קטנים יותר תוכלו לפנות ישירות למחלקה המשפטית, או למייל צור קשר המפורסם באתר, ולשטוח את טענותיכם.

אם מדובר באתר לא מוכר או כזה שהוקם במיוחד במטרה לפגוע בכם או בעסק שלכם, תיאלצו להתאמץ יותר: לאתר את פרטי מחזיק הדומיין כדי לפנות אליו, וכן לפנות לחברת האחסון עליה יושבים שרתי האתר.

טיפול משפטי להסרת תמונה מגוגל

לא הצלחתם להסיר את התמונה או לא קיבלתם תגובה כלל מבעלי האתר? זהו השלב לעבור לטיפול משפטי. פרסום משמיץ באינטרנט שעולה לכדי לשון הרע נעשה לרוב בצורה אנונימית. וכדי לחשוף את המפרסם תידרשו לצו שיפוטי. דעו כי ניתן לתבוע גם את בעלי האתר וגם את מפעילי האתר בגין הוצאת דיבה באינטרנט במקרה וקיימת עילה משפטית.

הודיעו לגוגל כי התוכן המשמיץ נמחק

לאחר שהצלחתם להסיר את התוכן המשמיץ ישנו הליך נוסף שאתם חייבים להשלים. עליכם לפנות שוב לגוגל ולעדכן כי התמונה הוסרה וכי יש להסיר גם את ההפנייה באינדקס.

לסיכום, הסרת תמונה מגוגל היא לא תהליך אוטומטי נטול קשיים, אבל הוא בהחלט ניתן לביצוע.

בהצלחה.
אנחנו במוניטור תמיד זמינים לייעוץ.

    Spread the love
    שלחו וואטסאפ או טלפנו
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
    דילוג לתוכן